Tauron

Kontakt
Tauron Kontakt

Tauron Kontakt

W TAURON Kontakt Jest Ważniejszy Niż Energia

TAURON Polska Energia to marka współtworzona przez kilka firm z sektora energetycznego i Skarb Państwa, druga co do wielkości firma z tej branży – nie dziwi więc, że w TAURON kontakt stawiany jest często na pierwszym miejscu. Spółka od lat pracuje nad poprawieniem kontaktu z klientami i dziś że jest prawie doskonale. Ze względu na specyfikę obszaru działania, eBOK jest sposobem uzupełniającym, ale telefoniczne biuro działa znakomicie. Lata rozwoju strategii komunikacyjnej dały znakomite efekty w postaci sprawnych, szybko działających i wszechstronnych centrów obsługi klientów zarówno detalicznych, jak i instytucjonalnych.

Krótko o Konsorcjum TAURON

Drugie co do wielkości przedsiębiorstwo energetyczne w Polsce, mające dość skomplikowaną strukturę organizacyjną. Dość powiedzieć, że za obsługę klienta odpowiada firma TAURON Obsługa Klienta, a za sprzedaż – TAURON Sprzedaż. Poza tym jest jeszcze kilka innych, zajmujących się wydobyciem, dystrybucją i to nie tylko energii elektrycznej, ale również ciepła i w niektórych rejonach kraju również gazu ziemnego.

Kontakt Tauron

TAURON Obsługa Klienta – co Można Załatwić?

Spółka zależna TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o. prowadzi naziemne biura obsługi i infolinię. Ze względów praktycznych, czasem wizyta w biurze jest niezbędna, ale zdecydowaną większość spraw można załatwić, dzwoniąc na infolinię:

  • Podpisanie nowej umowy, modyfikacja już obowiązującej, wypowiedzenie, rezygnacja, wybór planu taryfowego – to podstawowe zadania konsultantów infolinii.
  • Zgłoszenie usterki technicznej, uzyskanie informacji o bieżących przerwach konserwacyjnych i wyłączeniach awaryjnych – również to można załatwić przez telefon.
  • Zgłoszenie nowego przyłącza, odbiory, weryfikacje, negocjacje cenowe, problemy związane z nieopłaconymi fakturami za energię (wstrzymanie windykacji, przekazanie informacji o wpłacie, prośba o ponowne włączenie punktu poboru itd.).
  • Uzyskanie informacji o własnych punktach poboru: ich numery, stany liczników, dane z ostatnich faktur (w tym faktur prognozowych).
  • Dla odbiorców instytucjonalnych może być ważne uzyskanie informacji o bieżącym obłożeniu sieci, stopniach zagrożenia, ograniczeniach w poborze energii spowodowanych pracami remontowymi, obciążeniem sieci lub wytycznymi centrów zarządzania kryzysowego.

TAURON Infolinia: Pod jaki Numer Dzwonić i Jakie Dane Przygotować?

Najprostszym rozwiązaniem jest zawsze wybierać podstawowy numer TAURON infolinia: Kontakt z TAURON z obsługą nagrywania rozmów 32-606-06-06

Ponieważ różne oddziały firmy zajmują się odmiennymi problemami, wyznaczenie jednego numeru ogólnego jest znakomitym pomysłem. Tutaj dyżurują pracownicy, którzy są w stanie rozwiązać większość problemów, a jeśli sprawa wymaga interwencji innego zespołu, klient nie musi szukać kolejnych numerów, tylko albo zostanie automatycznie przełączony, albo otrzyma bezpośredni numer kontaktowy do właściwej osoby, co sprawia, że każdy, ale to każdy problem da się rozwiązać, zaczynając od telefony pod ogólny numer infolinii.

Aby rozmowa przebiegała sprawnie, najlepiej przygotować sobie wcześniej numer klienta lub numer punktu poboru:

  • Imię i nazwisko oraz adres punktu poboru, którego dotyczy problem, są oczywiście niezbędne w większości przypadków, tym bardziej że w poszczególnych obszarach działania firma ma uruchomione nieco inne usługi i zasady obsługi produktów.
  • Nie trzeba pamiętać numerów faktur, których dotyczy zgłoszenie ani numeru umowy – te informacje konsultant jest w stanie odszukać w wewnętrznym systemie firmy po podaniu przez dzwoniącego podstawowych informacji.
  • Dobrze jest mieć pod ręką numer klienta – nie jest to niezbędne, ale przyspiesza cały proces udzielania pomocy.

TAURON Kraków – Czy to Oddział Szczególny?

Wielu klientów energetycznego giganta szuka kontaktu z krakowskim oddziałem. W Krakowie zlokalizowana jest siedziba firm TAURON Sprzedaż i Dystrybucja, z którymi nie ma potrzeby się kontaktować. Oczywiście jest też biuro obsługi TAURON Kraków, ale jest ono prowadzone przez spółkę TAURON Obsługa Klienta. Ponieważ usługi konsorcjum są silnie rejonizowane, należy pamiętać zawsze o tym, aby w razie potrzeby skontaktowania się z konkretnym biurem, zawsze wybierać to, w którego gestii znajduje się punkt poboru. Pracownicy innych spółek niż TAURON Obsługa Klienta nie mają dostępu do danych klientów.

TAURON Energia: Ceny, Umowy, Taryfy, Czyli Konsultanci od Cen

Dzwoniąc na infolinię ogólną konsorcjum, można poznać pełną ofertę konsorcjum. To ważne, ponieważ klienci mają zawsze do wyboru kilka planów taryfowych: w TAURON energia może mieć różne ceny, w zależności od wybranej taryfy, a zwykle do wyboru są co najmniej dwie lub trzy, więc warto zadzwonić do konsultanta i upewnić się co do opłacalności poszczególnych wariantów.

Dlaczego Nawiązać z TAURON Kontakt Przez Telefon?

Większość klientów firmy może skorzystać z informacji i eBOK-u na stronie www.TAURON-pe.pl, skąd przechodzi się już do szczegółowych serwisów, ale w TAURON biuro obsługi klienta przez telefon ma jaśniej sformułowane kompetencje i pozwala szybciej uporać się ze wszystkimi problemami – dzwonić jest łatwiej, rozwiązania znajdowane są szybciej i nie trzeba przeszukiwać kilku stron internetowych. Przewaga nad biurami stacjonarnymi jest zaś jeszcze większa i oczywiście także na korzyść telefonu. Z firmą TAURON kontakt można utrzymać na kilka sposobów, ale żaden nie jest tak wygodny, jak telefon i żaden nie pozwala od ręki rozwiązać poważniejszego problemu.

WEB-TAURON KONTAKT

Siedziba firmy mieści się Katowicach (40-389) przy ulicy Lwowskiej 23.

[Total: 5   Average: 3.6/5]

Adsense

160x600.jpg

0 Comments