ING KONTAKT

ING Kontakt

Profesjonalizm w ING – Kontakt z Obsługą

Dla banku ING kontakt był zawsze ważnym elementem strategii rynkowej i nic się nie zmieniło – również w aktualnych dokumentach znajdują się zapisy o konieczności utrzymania wysokich standardów obsługi klienta. Przez lata udostępniano kolejne kanały kontaktu i dziś klienci mogą poprosić o pomoc przez telefon, system bankowości elektronicznej, e-mail oraz tradycyjnie, zwykłą pocztą oraz w placówkach banku.

Zakres Usług Banku ING

Bank ING, a w zasadzie ING Bank Śląski, oznaczany skrótem ING BSK, jest bankiem komercyjnym, uniwersalnym. A zatem ma w swojej ofercie produkty przeznaczone dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Poza usługami własnymi za pośrednictwem agentów banku można także skorzystać z produktów innych spółek grupy kapitałowej ING: ubezpieczeń, różnorodnych form inwestycji, leasingu itp. Pod względem wielkości aktywów ING jest piątym bankiem w Polsce, natomiast stosunkowo niewielka sieć placówek sprawia, że w tej klasyfikacji marka zajmuje 8 miejsce.

ING Kontakt: jak Załatwić Sprawę?

 • W placówce banku: można załatwić wszystkie sprawy związane z otwartym w danej placówce rachunkiem oraz rachunkami otwartymi przez internet, a także zmienić dane klienta niezależnie od tego, który oddział prowadzi konto. W każdej placówce pracują doradcy klienta, personel obsługi bieżącej oraz doradcy kredytowi.
 • Za pośrednictwem narzędzia wiadomości w systemie bankowości online: ING kontakt pozwala na złożenie reklamacji, pytań odnośnie do posiadanych produktów oraz zgłoszenie zmian niewymagających dodatkowej autoryzacji. Samodzielnie, korzystając z systemu bankowości, można także zmienić parametry rachunków oraz zamówić lub wyłączyć pakiety dodatkowe i usługi powiązane.
 • ING na telefon: można zmienić wszystkie ustawienia dowolnego posiadanego rachunku, zawrzeć nową umowę, zmodyfikować zapisy niektórych umów o produkty dodatkowe, zgłosić reklamację, zmianę danych osobowych, obsłużyć zlecenia stałe i przelewy wzorcowe oraz usługi „Moje faktury” i inne produkty dodatkowe. Telefonicznie można także uzyskać aktualne informacje o ofercie produktowej.

Mailowo: osoby niebędące klientami ING mogą zadać pytanie dotyczące polityki, umów, sposobu prowadzenia rachunków, oferty (ta

ING Bank Online: Zasady Korzystania z Narzędzi Kontaktu

ING Bank Online jest systemem bankowości elektronicznej. Dostępny jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych (w drugim przypadku pod nazwą ING Business Online).

W dedykowanej zakładce można skorzystać z formularza kontaktowego w celu załatwienia spraw niewymagających dodatkowej identyfikacji użytkownika:

 • zgłosić reklamację;
 • poprosić o przygotowanie indywidualnej oferty kredytowej, ROR itp.;
 • zgłosić chęć korzystania z innych produktów, np. złożyć wniosek kredytowy lub o kartę do konta.

Osoby niebędące klientami, a więc niemające dostępu do systemu bankowości, mogą skontaktować się z bankiem za pośrednictwem dedykowanego adresu e-mail: mampytanie@ingbank.pl lub przez formatkę na stronie ing.pl (ingbank.pl).

ING Infolinia: Która dla Kogo

ING infolinia została rozdzielona na kilka niezależnych numerów w zależności od grupowej przynależności klienta oraz rodzaju sprawy.

 • Całodobowy numer 32-357-00-69 ze stacjonarnych lub 323570069 z komórkowych. To infolinia podstawowa, zajmująca się obsługą bieżącą oraz podstawowa obsługa wniosków. Infolinia dla klientów instytucjonalnych: w dni robocze od 8 do 18 pod numerem 32-357-00-69 lub 323570024.
 • Reklamacje dotyczące wszystkich produktów: w dni powszednie, od 8 do 19: 800163012 lub 32-357-00-69, a dla klientów instytucjonalnych od 8 do 18 pod numerem 32-357-00-69 lub
 • Zastrzeganie kart płatniczych: dla wszystkich klientów, telefon całodobowy 32-357-00-69.
 • Aktywacja kart płatniczych: dla wszystkich klientów w dni powszednie od 8 do 22 oraz w soboty od 8 do 16: 32-357-00-69 lub 323570002.
 • Obsługa kredytów hipotecznych (tylko dla klientów indywidualnych): informacje ogólne pod numerem 32-357-00-69 lub 323570065, a informacje dotyczące posiadanego kredytu 323570057. Wszystkie numery dostępne w dni powszednie od 7 do 22, a w soboty od 8 do 20.

O ING Bank Kontakt: Dlaczego tyle Numerów?

W ING Bank kontakt jest rozbudowany – zamiast jednej infolinii, wiele numerów. W oficjalnym komunikacie banku podano, że taka organizacja pozwala sprawniej obsługiwać klientów i kierować ich od razu do doradców mających dostęp do informacji pomagających szybko rozwiązać problem. W praktyce jednak zachowano możliwość przełączenia dzwoniącego z infolinii głównej na inne numery kontaktowe, natomiast nie jest to procedura zalecana. Założeniem ING kontakt jest skrócenie czasu oczekiwania na połączenie oraz zmniejszenie uciążliwości procedur weryfikacyjnych.

WEB-ING KONTAKT

Adres głównego biura Banku ING:

 1. Sokolska 34,

40-086 Katowice

 

Proszę oceń swoje doświadczenia z firmą

0 / 5 Aktualna ocena 1.33

Your page rank:

Zadzwoń na infolinię