Jak szybko dotrzeć do Enea infolinia?

Szukasz Enea infolinia? Pomożemy Ci Enea kontakt telefoniczny, znaleźć e-maile, telefony kontaktowe, Enea operator kontakt numer, adres biura, punkt w pobliżu, Enea telefon, media społecznościowe, pracę i wiele więcej. Z tego artykułu dowiesz się również, jak pracować ze strefą klienta Enea, aplikacją i wycenić ocenić firmę online.

Enea Kontakt

Proszę oceń swoje doświadczenia z firmą

0 / 5 Aktualna ocena 0

Your page rank:

Czym jest Enea? Kto jest właścicielem firmy enea?

Enea to polska firma energetyczna zajmująca się produkcją i dystrybucją energii elektrycznej. Jest jednym z największych dostawców energii w Polsce. Spółka działa również na rynku odnawialnych źródeł energii, energii cieplnej oraz usług związanych z infrastrukturą energetyczną.
Właścicielem Enea Polska jest holding energetyczny Enea S.A. Spółka ta jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wchodzi w skład grupy kapitałowej Enea, zrzeszającej różne spółki działające w sektorze energetycznym.

Overzicht

Wiele osób jest już klientami Enei i dobrze ją zna, jednak nadal mogą napotkać pewne problemy. Pytają więc głównie o następujące kwestie:

 • Gdzie jest Enea infolinia?
 • Czy Enea kontakt telefoniczny jest za darmo?
 • Co to jest Enea operator kontakt całodobowy?
 • Czy mogę zamówić usługi przez Enea telefon?
 • Jak wysłać maila do enea?
 • Jak dodzwonić się do konsultanta enea?
 • Czy do Enei trzeba się umawiać?
 • Czy Enea i Enea Operator to to samo?
 • W jakich godzinach czynna infolinia Enea?

Tutaj znajdują się wszystkie kontakty do Enea Polska:

 • Możesz zadzwonić pod Enea operator kontakt numer 611 111 111 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00. Opłata za ten Enea telefon jest zgodna z taryfą operatora.
 • Awaryjna Enea infolinia: W przypadku przerw w dostawie prądu lub awarii można skorzystać z Enea kontakt telefoniczny 991. Ten Enea numer telefonu jest dostępny 24/7
 • Formularz kontaktowy Enea. Będziesz musiał podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, temat i wiadomość
 • Enea czat: Możesz również porozmawiać na czacie z konsultantem Enea, klikając ikonę czatu w prawym dolnym rogu strony. Usługa czatu jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00
 • Jeśli chcesz odwiedzić Biuro Obsługi Klienta Enea osobiście, musisz Enea umów wizytę tutaj. Możesz wybrać region, miasto i datę wizyty
 • Odwiedź firmę osobiście: siedziba Enei znajduje się pod adresem Górecka 1, 60-201 Poznań, Polska. Możesz również wysłać list na adres
 • E-mailem: W zależności od celu kontaktu, można użyć różnych adresów e-mail, aby skontaktować się z Eneą:

Dla inwestorów giełdowych: gielda@enea.pl

Dla mediów: biuro.prasowe@enea.pl

W sprawach związanych ze zrównoważonym rozwojem i ESG w Grupie Enea: csr@enea.pl 

Na portalach mediach społecznościowych Enea Polska można znaleźć wiele ciekawych informacji, zdjęć i filmów na temat działalności firmy, jej oferty, projektów i wydarzeń:
Na Twitterze można śledzić najświeższe informacje i komunikaty prasowe Grupy Enea, a także dowiedzieć się o jej zaangażowaniu w sport, kulturę i społeczeństwo. Można też zobaczyć, jak Enea wspiera polską kadrę olimpijską i pięć związków sportowych.
Na YouTube można obejrzeć filmy prezentujące ofertę Enei dla klientów indywidualnych i biznesowych, a także pokazujące jej innowacyjne rozwiązania i projekty, jak Enea dba o środowisko i bezpieczeństwo energetyczne kraju.
Na Facebooku można kontaktować się z Eneą i zadawać pytania dotyczące jej usług i produktów. Możesz także wziąć udział w konkursach i quizach organizowanych przez firmę, a także poznać jej działalność społeczną i edukacyjną.
Na LinkedIn możesz zapoznać się z profilem firmy i jej ofertami pracy, a także nawiązać relacje biznesowe z jej przedstawicielami. Możesz także śledzić najświeższe informacje z branży energetycznej i poznawać najlepsze praktyki zarządzania.
Na Instagramie można obserwować zdjęcia związane z energią, naturą i ludźmi. Możesz też zobaczyć, jak Enea realizuje swoją misję dodawania energii do życia.

Co oferuje Enea?

Enea oferuje wiele usług związanych z energią elektryczną i gazem, takich jak:
 • Sprzedaż energii elektrycznej i gazu ziemnego dla klientów indywidualnych i biznesowych, z różnymi ofertami i taryfami dostosowanymi do potrzeb i oczekiwań klientów
 • Dystrybucja energii elektrycznej na terenie sieci Enea Operator, która obejmuje swoim zasięgiem ponad 40% terytorium Polski i obsługuje ponad 2,5 mln odbiorców
 • Wytwarzanie własnej energii z fotowoltaiki i innych źródeł odnawialnych, z możliwością skorzystania z oferty Fotowoltaika+, która umożliwia wytwarzanie, gromadzenie i wykorzystywanie energii na własne potrzeby
 • Świadczenie usług dodatkowych, takich jak Enea Smart, która oferuje inteligentne smart rozwiązania dla domu, Enea Fachowiec, która zapewnia pomoc ekspertów w przypadku nagłej awarii, czy Enea Paliwo Gazowe, która dostarcza gaz ziemny do celów grzewczych.
Aby zostać klientem Enei należy wybrać odpowiedni produkt z oferty Enei i podpisać umowę na sprzedaż energii elektrycznej lub gazu ziemnego. Można to zrobić on-line przez eBOK lub w Biurze Obsługi Klienta. Jeśli chcesz zmienić dotychczasowego sprzedawcę na Eneę, musisz także udzielić Enei pełnomocnictwa do rozwiązania umowy z dotychczasowym sprzedawcą i powiadomić o zmianie sprzedawcy lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Jeśli nie masz prądu, a chcesz przyłączyć się do sieci Enei Operator, musisz wypełnić wniosek o ustalenie warunków przyłączenia i dostarczyć niezbędne dokumenty. Enea oferuje również swoim klientom różne promocje, które można znaleźć na stronie internetowej Enei lub na mediach społecznościowych. Na przykład: Enea akcje – 25% na Czajnik Russell Hobbs na Enea.pl. Enea akceptuje różne formy płatności za rachunki za prąd i gaz. Możesz zapłacić:
 • Przelewem bankowym przez Internet lub w oddziale banku
 • Przez polecenie zapłaty. Aby skorzystać z tej opcji, należy podpisać umowę polecenia zapłaty z Eneą.
 • Szybkie płatności przez eBOK lub aplikację mobilną Enea.
 • Gotówką w punktach usług płatniczych, takich jak VIA Moje Rachunki, Poczta Polska, Żabka, Freshmarket, Inmedio, Relay, 1-Minute, Kolporter, eService, PayUp czy PayPoint. Wystarczy wpisać numer faktury lub numer klienta Enei.
enea infolinia

Strona i aplikacja mobilna Enea logowanie

Aby uzyskać dostęp do panelu osobistego Enei (Enea eBOK), należy zarejestrować się na stronie internetowej Enei lub w aplikacji mobilnej. Rejestracja jest prosta i szybka, wystarczy podać swój numer klienta, numer umowy oraz adres e-mail. Po rejestracji otrzymasz Enea login i hasło do logowania do eCSC.
Na konćie osobistym Enei (Enea eBOK):

 • Sprawdzaj salda, pobieraj i opłacaj faktury, wprowadzaj stany liczników, zgłaszaj sprawy i wnioski, a także aktywuj e-faktury i szybkie płatności.
 • Zmień ofertę lub sprzedawcę prądu lub gazu i przedłuż umowę z Eneą.
 • Zamów usługi dodatkowe, takie jak Enea Smart, Enea Fachowiec czy Enea Paliwo Gazowe.
 • Skorzystaj z promocji i rabatów oferowanych przez Eneę i jej partnerów.
 • Zgłoś awarię lub przerwę w dostawie energii elektrycznej lub gazu ziemnego.
 • Skontaktuj się z obsługą klienta przez czat, formularz kontaktowy lub telefon.

Aby pobrać Enea aplikacja, wejdź na stronę lub w zależności od systemu operacyjnego smartfona znajdź w sklepie z aplikacjami: na iOS oraz na Androida. Aplikacja mobilna Enea pozwala w wygodny i bezpieczny sposób korzystać ze wszystkich funkcji eBOK. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych fakturach, terminach płatności, promocjach i inne ważne informacje.

enea kontakt telefoniczny

Jak otrzymywać wiadomości z Enei?

Możesz śledzić stronę prasową Enei. Będzie można tam przeczytać artykuły o aktualnościach i wydarzeniach korporacyjnych Enei oraz obejrzeć filmy informacyjne o tym, co dzieje się w energetyce.

Jak znaleźć Enea praca?

Na stronie kariera Enei można znaleźć wiele informacji o Grupie Enea, jej działalności, wartościach, ofertach pracy, stażach i praktykach, programach patronackich czy współpracy ze szkołami i uczelniami. Możesz także zapoznać się z procesem rekrutacji, przygotowaniem CV i rozmową kwalifikacyjną, a także z opiniami pracowników i kandydatów na temat Enei.
Aby znaleźć oferty pracy i aplikować o pracę na portalu karier Enei, wybierz zakładkę „Sprawdź nasze oferty” na środku strony. Można tam zobaczyć zestawienie aktualnych ogłoszeń o pracę w różnych spółkach Grupy Enea, posortowane według daty publikacji. Możesz także skorzystać z filtra pozycji według dat. Po wybraniu interesującej Ciebie oferty pracy kliknij w nią, aby przejść do szczegółowego opisu stanowiska, wymagań i zakresu obowiązków. Na dole strony znajduje się przycisk „Aplikuj”, który prowadzi do formularza zgłoszeniowego. Tam należy podać swoje dane osobowe, załączyć CV i list motywacyjny oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po wypełnieniu formularza i kliknięciu przycisku „Wyślij” aplikacja zostanie przesłana do odpowiedniego działu HR.

enea operator kontakt

Jak znaleźć Enea biuro obsługi klienta?

Możesz śledzić stronę Enei do strony kontaktowej i kliknąć „Umów się”. Następnie przejdziesz do mapy z lokalizacjami. Możesz wybrać swoją lokalizację w ustawieniach i znaleźć punkty obok siebie.

Jaki jest adres siedziby głównej Enea?

ul. Pastelowa 8, 60-198 Poznań

Enea FAQs

Oto lista głównych FAQ Enei:

 • Jak mogę sprawdzić saldo rachunku i opłacić je online?
 • Jak mogę zmienić taryfę lub dostawcę energii elektrycznej?
 • Jak mogę zgłosić awarię lub uszkodzenie sieci?
 • Jak mogę złożyć skargę lub roszczenie o odszkodowanie?
 • Jak mogę skontaktować się z konsultantem Enei?
 • Jak założyć konto w Mojej Enei?
 • Jak mogę zmienić sposób dostarczania rachunków lub otrzymywania e-faktur?
 • Jak mogę skorzystać z programu lojalnościowego Enea Klub?
 • Jak zgłosić odczyt licznika lub sprawdzić harmonogram odczytów?
 • Jak zamówić montaż paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła?

Odpowiedzi znajdziesz na stronie obsługi klienta w każdej kategorii.

Jeśli w Twoim lokalu nie ma prądu, awaria lub uszkodzenie sieci możesz zgłosić pod całodobowym numerem 991. Czy w Twojej okolicy są planowane przerwy w dostawie prądu, możesz też sprawdzić na stronie Enea Operator lub w aplikacji mobilnej Enea Operator. Możesz sprawdzić, czy w Twojej okolicy są jakieś prace konserwacyjne tutaj, czy może to przestój był spowodowany długiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co zrobić w przypadku braku prądu, możesz wejść na stronę Brak prądu w lokalu, gdzie znajdziesz przydatne informacje i porady.

Nie, nie każdy musi ubiegać się o tańszy prąd z Eneą. To zależy od tego, jakim typem konsumenta jesteś i ile energii elektrycznej zużywasz. Jeśli jesteś konsumentem w gospodarstwie domowym i zużywasz do 2000 kWh rocznie, nie musisz składać żadnego wniosku. Sprzedawca energii automatycznie zastosuje dla Ciebie cenę maksymalną 693 zł/MWh. Jeśli jesteś konsumentem w gospodarstwie domowym i zużywasz więcej niż 2000 kWh rocznie, możesz skorzystać z podwyższonych limitów 2600 kWh lub 3000 kWh, jeśli spełnisz określone warunki. W takim przypadku musisz złożyć sprzedawcy oświadczenie w określonym terminie, aby skorzystać z maksymalnej ceny 693 zł/MWh. Jeśli jesteś odbiorcą użyteczności publicznej, jednostką samorządu terytorialnego, podmiotem wrażliwym lub mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą, możesz skorzystać z maksymalnej ceny 785 zł/MWh, jeśli wykorzystujesz energię elektryczną do swojej podstawowej działalności. W takim przypadku musisz złożyć sprzedawcy oświadczenie w określonym terminie ustalonym przez organ regulacyjny.

Aby złożyć wniosek o produkt elektryczny w Enea Polska masz kilka wygodnych opcji. W pierwszej kolejności odwiedź stronę Enea, aby wybrać odpowiednią ofertę dla swoich potrzeb. Następnie wypełnij formularz online dostępny na stronie. Jeśli wolisz bezproblemowy proces online, możesz skorzystać z usługi Online Contract. Usługa ta pozwala na sfinalizowanie umowy online, bez konieczności wizyty w biurze obsługi klienta czy wykonywania połączeń telefonicznych. Aby skorzystać z tej usługi, należy mieć dostęp do eBOK, czyli elektronicznego biura obsługi klienta Enei. Dzięki eBOK możesz łatwo monitorować swoje saldo, przeglądać faktury, śledzić zużycie energii i wiele więcej. Dla tych, którzy nie są skłonni do korzystania z Internetu, istnieją alternatywne metody. Wniosek o produkt elektryczny Enea Polska możesz złożyć osobiście w dowolnym Biurze Obsługi Klienta lub listownie. W takich przypadkach należy pobrać i wypełnić odpowiedni dokument, który znajduje się na stronie Dokumenty dla klientów indywidualnych Enea. Na tej stronie znajdziesz również cenne informacje dotyczące wymaganych dokumentów, które należy dołączyć do wniosku oraz prawidłowego adresu, na który należy go wysłać.

Aby umówić się na wizytę w Enea wystarczy wejść na jej stronę internetową tutaj i wykonaj następujące kroki:

 • Wybierz miasto i oddział, w którym chcesz się umówić
 • Wybierz datę i godzinę, która najbardziej Ci odpowiada z dostępnych opcji
 • Podaj swoje dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail.
 • Wybierz powód swojej wizyty z rozwijanego menu. Możesz również dodać komentarz, jeśli masz jakieś konkretne prośby lub pytania.
 • Potwierdź wizytę, klikając przycisk „Zarezerwuj wizytę”.
 • Otrzymasz e-mail potwierdzający z kodem QR, który musisz okazać w oddziale.

Enea opinie

Ciekawi Cię autentyczny feedback od klientów Enei? Wystarczy spojrzeć na Opiniuj24, platformę, na której klienci otwarcie dzielą się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat produktów i usług różnych firm. Zagłęb się w ich komentarze, oceny i rekomendacje, a nawet weź udział w recenzji samodzielnie. Możesz również podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.

Picture of Paulina Nowak
Paulina Nowak

Paulina jest ekspertem w dziedzinie obsługi klienta i pomoże Ci znaleźć wszystkie potrzebne informacje o firmie. Porównuje polskie firmy i zajmuje się obsługą klienta od 2017 roku.

Zadzwoń na infolinię